Odmori dušu 61 – pps

Odmori dušu 61 – pps

Misli mudrih ljudi za vjeronuk i slobodno vrijeme posložene u prezentaciju.

Veličina: 1.05 MB
Ažurirano: 16. 11. 2017.

Odmori dušu 26 – pps

Prva polovica života nam prođe u traženju imetka, uspjeha i slave, a druga u potrazi za liječnicima.
Ljudska sreća je sastavljena od isto toliko dijelova koliko joj ih još nedostaje.
Gostioničar voli pijanicu, ali ne za svog zeta.
Stvar koja najbrže ostari je zahvalnost.

Čekanje – pps

Gospodine, kako sam često uzalud čekao! Čekao sam posjet, a nitko nije došao. Čekao sam pismo i nije stiglo.

Nadao sam se blagom sudu, a bio je jako tvrd.

Gospodine, teško mi je što moram čekati.

Obnovu katedrale sv. Patrika u Dublinu u prošlom stoljeću je financirala tvrtka Guinness – najveći izvoznik piva na svijetu.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Ljudi se poznaju po znoju i po danoj riječi. (Arapska)