Istinita priča o rasizmu – prezentacija

Istinita priča o rasizmu – prezentacija

Na letu između Johanesburga i Londona jedna gospođa sjela je pored čovjeka crne boje kože i zatražila promjenu mjesta za sjedenje. Stjuardesa je ubrzo riješila njen problem i pokazala gospođi gdje joj je mjesto.

Veličina: 300 KB
Pregleda: 1957 Pregleda
Ažurirano: 15. 11. 2017.

Stranac u našoj obitelji – pps

Stranac TV – razmišljanje pps

Razmišljanje o utjecaju tv programa na obiteljski život i moralne vrijednosti posloženo u lijepu poučnu prezentaciju.

Koja je tvoja isprika – pps

Koja je tvoja isprika? – razmišljanje posloženo u pps

Jakov je bio varalica, Petar je imao tešku narav, David je imao izvanbračnu aferu, Noa se znao napiti, Jona je bježao od Boga,
Pavao je bio ubojica, Gideon je bio nesiguran…

Razmišljanje o biblijskim osobama posloženo u zanimljivu prezentaciju.

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Na godišnjem susretu misionara franjevac ponosno reče isusovcu: “Ove sam godine krstio 328 novorođenčadi.” Isusovac odvrati: “Nije loše, ja sam ove godine obratio samo plemenskog poglavicu i vrača.”

Nema beznadnih situacija; postoje samo ljudi koji se u određenim situacijama osjećaju beznadno. (Tibetanska)