Postoji li Bog, Lave? – pps

Postoji li Bog, Lave? – pps

Grof Rajevski upita Lava Nikolajeviča Tolstoja: “Lave, kako da znam postoji li Bog?” – Sergeje Rajevski ti si znanstvenik i gledao si kroz mikroskop? – Da. – Jesi li se ikada zapitao zna li onaj mikrob postojiš li ti?
Kratka misaona prezentacija korisna osobito za vjeronauk u osmom razredu osnovne škole.

Veličina: 276 KB
Ažurirano: 08. 11. 2017.

Koja je tvoja isprika – pps

Koja je tvoja isprika? – razmišljanje posloženo u pps

Jakov je bio varalica, Petar je imao tešku narav, David je imao izvanbračnu aferu, Noa se znao napiti, Jona je bježao od Boga,
Pavao je bio ubojica, Gideon je bio nesiguran…

Razmišljanje o biblijskim osobama posloženo u zanimljivu prezentaciju.

Pouka od pingvina – pps (čudesno)

Kraljevski pingvini mogu samo zajedno izdržati hladnoću Južnog pola. Stvore krug i u sredinu stave mladunce i ženke. Mužjaci šeću okolo kako bi barem jedan dio puta bili u zavjetrini. A mi?

Deva, najveća pustinjska životinja, je pripitomljena prije čak 6 000 godina.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Dobar slikar ne daje ime svojoj slici, loš mora. (Poljska)