Raspravljač – pps

374 preuzimanja

Raspravljač – pps

Učitelj nikada nije raspravljao ni s kim, jer je znao da “raspravljač” traži potvrdu svoga mišljenja, a ne istinu. Tako je jednom, da dokaže besmislenost rasprave upitao svoje učenike: “Pada li kriška kruha na namazanu stranu ili ne?”

Veličina: 427.5 KB
Pregleda: 4626 Pregleda
Preuzimanje: 374 puta
Ažurirano: 31. 10. 2017.

Slični dokumenti

Muhe i pčele – pps
Muhe i pčele – pps

Poučna priča za vjeronauk složena u pps.

Postoje dvije vrste ljudi. Jedni su poput muha koje vide samo nečistoću i ono što je loše. Drugi poput pčela u svemu uspiju pronaći nešto lijepo i mirisno.

Nedjelja – poučna priča posložena u prezentaciju
Nedjelja – poučna priča posložena u prezentaciju

Neki je seljak kudio susjeda što gubi vrijeme odlazeći u crkvu umjesto da radi nešto korisno.
Ovaj mu odgovori: “Što bi rekao da ja ako imam sedam kuna usput nekom siromahu dam šest?”
Kratka poučna priča o poštivanju 3. Božje zapovijedi.
Korisno za vjeronauk u četvrtom razredu osnovne škole.

Zanimljivosti

Stanovnik Zemlje prosječno potroši 50 kg papira godišnje, a u Republici Hrvatskoj papir čini čak 27% komunalnog otpada.

Humor

Na godišnjem susretu misionara franjevac ponosno reče isusovcu: “Ove sam godine krstio 328 novorođenčadi.” Isusovac odvrati: “Nije loše, ja sam ove godine obratio samo plemenskog poglavicu i vrača.”

Poslovice

Mnogima bi se dopao da se nisi trudio dopasti se svima. (Latinska poslovica)