Hram bratske ljubavi – pps

Hram bratske ljubavi – pps

Prezentacija za razmišljanje prema priči Bruna Ferrera o dvojici braće koji su u tajnosti pomagali jedan drugome. Priča kaže da je na mjestu njihova susreta Salomon izgradio hram.

izradila sestra Margita Gašparovsky

Veličina: 1.11 MB
Ažurirano: 11. 08. 2017.

Idi ti umjesto mene – prezentacija o molitvi

Kratka poučna priča o molitvi i osobnoj odgovornosti.

Jedan je čovjek imao običaj nedjeljom reći svojoj ženi: “idi ti u crkvu pa se moli i za mene i za sebe.”
Jedne noći je usnuo kako se sa svojom ženom našao pred rajskim vratima i začuo glas…

Zaleđeno jezero – pps poučna priča

Poučna priča Bruna Ferrera posložena u prezentaciju.

Jedino Michelangelovo djelo koje je napustilo Italiju za njegova života je mramorna Bogorodica s djetetom koja se nalazi u crkvi Notre Dame u Brugge-u u Belgiji. Katolički Brugge ukrašava 600 malih kipova Majke Božje od kojih je Michelangelova Bogorodica s djetetom najljepši.

Zašto pogrebna vozila nemaju rotacijska svjetla? Nema potrebe – ništa nije hitno!

Kad bogataš postane siromah, postane i učitelj. (Kineska)