Životna filozofija – pps

Životna filozofija – pps

Zanimljiva misaona prezentacija o ljudima koji su nam važni u životu. Korisno za vjeronauk, ali i općenito za razmišljanje o stvarima koje povećavaju kvalitetu života.

Veličina: 701.32 KB
Ažurirano: 08. 08. 2017.

Pouka od dva magarca – pps

Čak i magarci ako sjednu pa ozbiljno razgovaraju uspiju riješiti svoje probleme.
Uključite zvučnike – ne koristiti miša

Kralj i dvorska luda – pps

Poučna priča za razmišljanje posložena u prezentaciju.

– Dio svijeta koji trebaš promijeniti tvoje je srce.

Zaštitnik Venecije, sumnjivo lijepog grada, kako reče Thomas Mann bio je sv. Teodor dok mletački trgovci nisu 828. g. ukrali relikviju sv. Marka iz Aleksandrije.

Izgledate potišteno, velečasni. – zabrinuto će neki župljanin svom župniku. – Kako ne bi bio, sutra imam vizitaciju. – Što je vizitacija? – Posjet. Ali ne bilo kakav. Kako da vam objasnim? Posjet je kad Vam punac dođe u kuću, a vizitacija kad dođe punica.

Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema. (Latinska)