Svjedok 25 - 2018.

Svjedok 25 - 2018.

U 25. broju Svjedoka, godišnjaka Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije, uz redovne rubrike (statistika, kateheze, događaji i razmišljanja) obrađene su dvije središnje teme:

• Vjeronauk u korelaciji s Likovnom kulturom
  • Brak i obitelj u društvu i Crkvi danas

Svjedok 22 - 2015.

U 22. broju Svjedoka, godišnjaka Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije, uz redovne rubrike (statistika, kateheze, događaji i razmišljanja) obrađene su dvije središnje teme:

• Temelji vjeronaučne metodike
  • Vjeronauk kao mjesto inkulturacije vjere
Svjedok 24 - 2017.

U 24. broju Svjedoka, godišnjaka Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije, uz redovne rubrike (statistika, kateheze, događaji i razmišljanja) obrađene su dvije središnje teme:

• Korelacija vjeronauka s hrvatskim jezikom i književnošću
  • Izazovi roditeljskog odgoja

Michelangelo, Galileo Galilei, Macchiavelli i Rosini pokopani su u crkvi Santa Croce u Firenzi.

Dva dječaka razgovaraju o novom učeniku iz razreda. -” Ivica kaže da ima živu pra pra pra baku. “ – “Pusti ga, laže.” – “Ne laže, on samo muca.” – Učiteljica će na to.

Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema. (Latinska)