Svjedok 24 - 2017.

Svjedok 24 - 2017.

U 24. broju Svjedoka, godišnjaka Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije, uz redovne rubrike (statistika, kateheze, događaji i razmišljanja) obrađene su dvije središnje teme:

• Korelacija vjeronauka s hrvatskim jezikom i književnošću
  • Izazovi roditeljskog odgoja

Svjedok 13 - 2006.

U trinaestom broju Svjedoka – godišnjaka vjeroučitelja Splitsko-makarske nadbiskupije – pored redovnih rubrika izdvajamo devet katehetskih modela za 4. razred osnovne škole, pet katehetskih modela za 3. razred srednje škole te predavanja sa stručnih skupova:

• Vjeronauk u službi Euharistije
  • Teorija izbora u vjeronaučnoj nastavi
Svjedok 17 - 2010

U sedamnaestom broju Svjedoka – godišnjaka vjeroučitelja Splitsko-makarske nadbiskupije – uz redovne rubrike (statistika, kateheze, događaji i razmišljanja) obrađene su dvije središnje teme:

• Vjeronauk i vjeroučitelji pred društvenim izazovima
  • Crkva – proročka zajednica

Prelijepa Sagrada Familia (Sv. Obitelj) crkva koju je u Barceloni projektirao Antonio Gaudi gradi se od 1882. godine i još uvijek nije dovršena. Zanimljivo je da to nije crkva koja se najduže gradi u povijesti; npr. katedrala u Antwerpenu u Belgiji građena je 269 godina.

- Perice, što ste danas radili u školi? – Pa, na kemiji smo učili o eksplozivnim elementima. – A šta ćete sutra raditi u školi? – U kojoj školi?!?

Tko ni za što na svijetu nije sposoban, taj uvijek ismijava druge. (Madagaskarska poslovica)