Priča o istini Novo!

Priča koja pripada svim narodima: Neki mladić krenuo je u svijet tražiti Istinu. Tražio je preko sedam mora i preko sedam gora. Pitao je sunce, pitao je mjesec, pitao je vjetrove. Troje je cipele izgazio i napokon je našao. Istina je bila stara i ružna. Mladić je ostao s njom tri godine. Ona ga je naučila mnogim stvarima. Došlo je vrijeme rastanka. Na rastanku, Istina ga je upitala: - Hoćeš li učiniti nešto za mene? - Hoću - obećao je mladić. - Kad se vratiš među ljude i kad te pitaju o meni, reci im da sam mlada i lijepa.

Ažurirano: 18. 05. 2020.

Prelijepa Sagrada Familia (Sv. Obitelj) crkva koju je u Barceloni projektirao Antonio Gaudi gradi se od 1882. godine i još uvijek nije dovršena. Zanimljivo je da to nije crkva koja se najduže gradi u povijesti; npr. katedrala u Antwerpenu u Belgiji građena je 269 godina.

Dođe Ivica kući i kaže tati: ‘Danas sam dobio 5!’ ‘Bravo, sine! A iz čega?’ ‘4 iz tjelesnog i 1 iz matematike.’

Ako hoćeš nešto reći, prvo provjeri tko će te slušati. (Gruzijska poslovica)