Zašto ići u crkvu - poučna priča Novo!

Čovjek koji je redovito išao u crkvu napisao je novinski članak u kojem se požalio da nema smisla ići u crkvu svake nedjelje. Išao sam u crkvu 30 godina, i u tom vremenu čuo sam oko 3 000 propovijedi. No, skoro da se mogu zakleti: ne sjećam se nijedne. Zbog toga mislim da je gubljenje vremena ići svake nedjelje u crkvu.

crkva_ilustracija2

Javljali su se mnogi, raspravljali, izricali svoje mišljenje. Jedan je čovjek rekao: Oženjen sam već 30 godina. U tom je vremenu moja žena napravila oko 32 000 jela. No, mogu se zakleti: ne mogu ponoviti kompletan jelovnik ni za jedan od tih obroka. Ali svaki me obrok hranio i davao mi potrebnu snagu. Da mi moja žena nije spremala hranu, fizički bih bio mrtav. Isto tako, da nisam išao u crkvu, bio bih duhovno mrtav.

Pregleda:219 Pregleda
Ažurirano: 04. 12. 2019.

U zabavnom parku Gardaland, u Italiji, izgrađena je katolička crkva posvećena sv. Filipu Neriju, u kojoj pojedine grupe imaju svetu Misu.

Idu dva studenta ulicom. – Hoćemo li na kavu ili na predavanje? – Bacimo novčić. Ako ostane u zraku idjemo na predavanje.

Djeca dobivaju udarce koji pripadaju roditeljima. (Talijanska)