Dva magarca u betlehemskoj štalici – pps

Dva magarca u betlehemskoj štalici – pps

Kratka priča posložena u prezentaciju.
Dva magarca došla su u betlehemsku štalicu sa svojim problemima. Prvi je molio Mesiju da mu skine teret s leđa i otišao je nezadovoljan. Ali, drugi magarac je molio Mesiju da mu da snage i krenuo je dalje krepkijim korakom.

Veličina: 844.96 KB
Ažurirano: 06. 12. 2017.

Obavijest – kratka priča o Crkvi u pps-u

Starica je žurila putem kroz selo prema crkvi. Oborena pogleda, mrmljajući molitvu, krišom je pogledavala ljude: nevaljalci, pijandure, zavodnici, lopovi, lijenčine… Jednog dana vrata od crkve joj bijahu zatvorena…
Kratka, zanimljiva, misaona prezentacija prema B. Ferreru.

Kako je biti preteča – pps došašće

Krčiš put, ranjavaš si stopala, zapinješ o trnje, izbijaš na čistinu.
A onda se povučeš u stranu, da prođe, da prođe drugi.

Martin Luther izvjesio je 31. listopada 1517. na vrata katedrale u Wittinbergu 95 teza o oprostima, dogmama i uređenju crkve. Zanimljivo je da ovaj događaj u svojim djelima ne spominje ni jednom jedinom riječju.

Sretnu se dva prijatelja. – Gdje ćeš? – Idem platiti račun za internet. – A inače? – Inače će mi ga isključiti.

Kad bogataš postane siromah, postane i učitelj. (Kineska)