Hrvatski sveci i blaženici – pps

Hrvatski sveci i blaženici – pps

Hrvatski sveci i blaženici – prezentacija za vjeronak za učenike prvih razreda osnovne škole.

Veličina: 2.1 MB
Ažurirano: 05. 12. 2017.

Pape i Hrvati – vježba da/ne pps

Hrvati su primili kršćanstvo od 3.do 9 stoljeća. (da/ne)
Prvi hrvatski mučenik je sv. Duje. (da/ne)
Hrvatska je postala slobodna, samostalna i suverena država 879. u vrijeme pape Ivana VIII. (da/ne)
Hrvati su stoljećima jedini od svih rimokatoličkih naroda imali luturgiju na narodnom jeziku a ne na latinskom. (da/ne)

Starozavjetne osobe – pps otkrivanje slike

Prezentacija sa 10 slika iz Biblije mladih.

Ispod brojeva se kriju: Golijat, Jakov-Izrael, Bat Šeba, Samson, Mojsije, Ruta, Jakovljev san…

Franjevci su sliku Čudotvorne Gospe Sinjske, nakon što su je donijeli iz Rame, nekoliko godina čuvali na tajnom mjestu u Velom Varošu u Splitu, u Klisu, te u Dugopolju, jer je Sinj bio porušen.

“Za one koji imaju djecu, a to ne znaju, imamo dječji vrtić u prizemlju.” “Župnik će održati oproštajnu propovijed nakon čega će zbor otpjevati “Radujte se narodi…” “U 17.30 učenici osmih razreda izvest će Hamleta. dragi župljani dođite vidjeti tu tragediju.”

S ciljem pred očima i najsporiji napreduju brže nego oni najbrži bez cilja! (Lessing)