Pape i Hrvati – pitanja za vjeronauk i opću kultutu u pps-u

Pape i Hrvati – pitanja za vjeronauk i opću kultutu u pps-u

Koji papa je poslao opata Martina da otkupi kosti salonitanskih mučenika i prenese ih u Rim? Kojega hrvatskoga kneza papa Ivan VIII. naziva „dragim sinom“? Koji papa je prvi posjetio hrvatske krajeve?

File Size: 1.05 MB
Ažurirano: 01. 12. 2017.

Ogrtač koji je prema predaji nosila Marija kad je rodila Krista čuva se u katedrali Notre Dame (Naše Gospe) u Chartresu u Francuskoj. Relikvija se naziva i “Sveto ruho”.

Zar ne želite da odslužim Misu za Vašeg pokojnog muža? – upita župnik udovicu nakon pokopa. – Mislim da mu nije potrebna. Ako je u nebu ne treba mu, a ako je u paklu ne može mu pomoći. – A ako je u čistilištu onda mu je dobro jer se već kod kuće navikao. – dometnu župnik.

S ciljem pred očima i najsporiji napreduju brže nego oni najbrži bez cilja! (Lessing)