Građevinar – pps

Građevinar – pps

Svakoga dana gradimo svoju životnu kuću: zabijamo čavle, podižemo zidove… Budimo mudri građevinari koji znaju da grade svoju kuću.

Veličina: 431.5 KB
Ažurirano: 05. 11. 2017.

Pouka pustinjskog kamena – pps

Kratka poučna prezentacija o opasnosti od pohlepe.
Korisno za vjeronauk za katehezu o glavnim grijesima.

Dječakova slabost – pps

Dječakova slabost – optimistična priča – pps

Jedan je desetogodišnji dječak odlučio trenirati judo uprkos tome što je u prometnoj nesreći izgubio lijevu ruku. Stari sensei ga je učio jedan jedini pokret. Dječak je pobijedio na turniru. Kako? Uspio je svoju slabost pretvoriti u svoju najveću snagu.
Lijepa poučna optimistična prezentacija.

Prelijepa Sagrada Familia (Sv. Obitelj) crkva koju je u Barceloni projektirao Antonio Gaudi gradi se od 1882. godine i još uvijek nije dovršena. Zanimljivo je da to nije crkva koja se najduže gradi u povijesti; npr. katedrala u Antwerpenu u Belgiji građena je 269 godina.

– Stariji svećenik novom kapelanu: kod mene nema tv, glazbe, dovođenja gostiju…, jer ne podnosim nikakvu buku. – Dobro, a smijem li barem koristiti kompjuter? – Što je to? – Pa to se koristi umjesto pisaće mašine, a ne lupa dok se tipka. – To onda može!

Tko laže vas, lagat će i protiv vas. (Hrvatska poslovica)