Orao kralj ptica – pps

Orao kralj ptica – pps

Neki čovjek je pronašao orlovo jaje i stavio ga u kokošje gnijezdo na svom imanju. Orlić se, kad je došlo vrijeme, izlegao i rastao s pilićima. Cijeli svoj život radio je isto što i pilići, uvjeren da je jedan od njih.

Veličina: 720 KB
Pregleda: 1928 Pregleda
Ažurirano: 03. 11. 2017.

Starci i vrijeme – pps o poštivanju starijih osoba

Kratka poučna priča o poštivanju starijih osoba posložena u prezentaciju.
Čekaonica je bila puna ljudi koji su čekali liječnički pregled. Starac priđe šalteru i upita sestru može li mu zakazati drugi termin jer nema vremena za čekanje.

Bolja metoda – pps

Bolja metoda – anegdota o međuljudskim odnosima – pps

Proslavljeni komedijaš Grock dobije pismo puno uvreda. Prijatelji mu preporuče tužiti autora pisma ali on je imao bolju metodu…

Crkvu Uskrsnuća na mjestu Isusova groba u stijeni podigli su vjernici u 4. st. Današnju Crkvu Svetoga groba podigli su križari 1149. godine.

Ivica piše pisanu provjeru znanja. UČITELJICA: Ivice, nadam se da te ovaj put neću uhvatiti kako prepisuješ? IVICA: Učiteljice, i ja se nadam.

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)