Čaša vode - priča o rješavanju napetosti Novo!

Jedan predavač govorio je o napetosti.

Podigao je čašu punu vode i upitao slušatelje: “Što mislite koliko je teška ova čaša?”

Odgovori su bili: između 20 i 500 grama.

Predavač je na to komentirao: “Nije važna stvarna težina čaše s vodom. Nego vrijeme u kojem je popijemo”.

Popijemo li je za minutu bit će sve u redu.

A što je duže nosimo, njezina težina se povećava.

Tako je i s našim problemima. Ako ih stalno nosimo, prije ili kasnije nećemo moći dalje, jer će nam teret postati pretežak.

Potrebno je isprazniti čašu i odmoriti se, prije nego li je ponovno napunimo.

Potrebno je, bar povremeno, ostaviti sa strane ono što nas opterećuje.

Zato, probleme s posla ostavi u nekom kutu prije nego što se vratiš kući.

Ne nosi ih stalno sa sobom. Možeš ih i sutra pokupiti.

Odmaraj se, relaksiraj, pomoli se, opusti se, makar i samo nekoliko minuta jer svakom je danu dosta brige njegove.

Nepoznat autor

Ažurirano: 18. 05. 2020.

Što čini strah?

U jednoj zemlji koja bijaše u ratu vladao je strašan i okrutan kralj.

S ratnim zarobljenicima postupao je ovako: Zatvorio bi ih u jednu veliku prostoriju u kojoj je na jednoj strani bila četa strijelaca, a na drugoj vrata prekrivena prikazima mrtvih i okrvavljenih zatvorenika.

Priča o istini - Stjepan Lice

Neki je čovjek uvijek i zbog svega plakao. Nije bilo ničega što ga ne bi moglo rasplakati. Od pregažena mrava do klaunova u cirkusu, u svemu je vidio razlog za plakanje.

U Finskom glavnom gradu u središtu stambene četvrti sagrađena je crkva u stijeni. Izvana se vidi samo rotonda opasana ravnim isklesanim stijenama nadsvođena kupolom od bakra i stakla. U visinu se uzdiže do 12 metara.

Neki poduzetnik upitao svog župnika: Kome se trebam moliti da mi financijska dolazi rjeđe? – Najbolje sv. Bartulu! Njega su živog oderali, pa zna kako Vam je.

Djeca dobivaju udarce koji pripadaju roditeljima. (Talijanska)