Staklenka džema – priča o odgoju pps

Staklenka džema – priča o odgoju pps

Iza bake u redu pred blagajnom stajala je mlađa žena sa sinom od 9-10 godina. Dječak je stalno gurao kolica i udarao baku po nogama. Žena se obratila njegovoj majci s riječima: “Zar ne možete sinu reći da me ne udara?” “Ne”, odgovori žena “moje odgojne metode mu dopuštaju da radi što želi dok sam ne shvati da njegovi postupci ne odgovaraju drugma” Zanimljiva priča o posljedicama popustljivog odgoja posložena u prezentaciju.

Veličina: 1.06 MB
Ažurirano: 11. 08. 2017.

Budni budite – pps

Budni budite – pps o napasti

Drevna legenda priča o tri vražićka koja su došla na zemlju napastovati ljude.

Krede u boji – pps za vjeronauk i razmišljanje o životu

Snažna zanimljiva prezentacija o čovjeku koji je slikao na ulici i na odlasku dao svojim obožavateljima komadić kredu u boji. Upit što su učinili s komadićima svojih kreda poveznica je s vjerskim životom.

U Kraljevoj Sutjesci u Bosni mladi su stoljećima na blagdan sv. Josipa, 19. ožujka, tetovirali križ na tijelo kao simbol pripadnosti kršćanskoj vjeri. Običaj postoji od turskih osvajanja a prije šezdesetak godina se gotovo ugasio. Danas se križ može vidjeti na rukama starijih žena i na ponekoj mlađoj ruci.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)