Kako nastaju pustinje – pps

Kako nastaju pustinje – pps

Marokanska legenda u utjecaju grijeha na pustoš ljudskog života posložena u prezentaciju.
U vrijeme prije ovog vremena zemlja je bila zelena. Posvuda je teklo na tisuće potočića, a oko njih raslo mnogo stabala. Zajedno su rasle smokve, naranče, datulje, limuni. Lav se na livadi igrao s janjetom, a plemena su živjela u miru, jer još ne bijahu upoznala zlo…

Veličina: 2.25 MB
Ažurirano: 08. 08. 2017.

Zanimljivi Eskimi – pps o miru

Eskimi imaju stotine riječi za snijeg a niti jednu za rat nisu imali dok se nisu susreli s Europljanima i Amerikancima.

Znak pomirenja – pps

U narodu Masai znak pomirenja je busen trave, simbol života u polupustinjskom kraju u kojem žive. Ako je mir među njima narušen ne slave sv. Misu. A mi?

Jedan talenat teži oko 30 kg, a u novozavjetno vrijeme je postojao i dvostruki talenat koji je težio oko 60 kilograma.

“Za one koji imaju djecu, a to ne znaju, imamo dječji vrtić u prizemlju.” “Župnik će održati oproštajnu propovijed nakon čega će zbor otpjevati “Radujte se narodi…” “U 17.30 učenici osmih razreda izvest će Hamleta. dragi župljani dođite vidjeti tu tragediju.”

Živi s ljudima kao da te Bog gleda, a govori s Bogom kao da te ljudi slušaju. (Seneka)