Videozapisi za vjeronauk / 19155 Views

Časna sestra uršulinka koja je prije ulaska u samostan bila juniorska prvakinja Slovačke u klizanju snimljena je  kako na klizalištu u Bratislavi izvodi zahtjevne klizačke figure.

Mladić koji je snimio, David Fico, na svom blogu je napisao: “10 redovnica pojavilo se na klizalištu i počelo klizati. To je bilo zadivljujuće i čudno u isto vrijeme… Znate li što me je najviše dirnulo? Bile su tako radosne. Mogao sam osjetiti kako radost zrači iz njih. Uživale su u trenutku, u klizanju, u društvu i bile su jako lijepe!”

Sestra Marija koja vodi duhovne seminare za hokejaše i klizaže kaže kako joj njeno osobno bavljenje sportom pomaže u evangelizaciji.

Zanimljivosti

Franjevci su sliku Čudotvorne Gospe Sinjske, nakon što su je donijeli iz Rame, nekoliko godina čuvali na tajnom mjestu u Velom Varošu u Splitu, u Klisu, te u Dugopolju, jer je Sinj bio porušen.

Humor

Došao Mujo kod hože: – Fata me vara. – Razvedi se. – Ne mogu, volim je. – Onda se ne razvodi. – Ali stalno mi je na pameti to što je napravila. – Pa razvedi se. – Ne mogu zbog djece. – Onda nemoj. – Ali ne mogu joj oprostiti… – A ti onda promijeni vjeru – Kako će mi to pomoći? – Tebi nikako. Pomoći će meni. Maltretirat ćeš svećenika….

Poslovice

Hrabrost je strah koji je izgovorio molitvu. (Anoniman)