Videozapisi za vjeronauk / 15827 Views

Časna sestra uršulinka koja je prije ulaska u samostan bila juniorska prvakinja Slovačke u klizanju snimljena je  kako na klizalištu u Bratislavi izvodi zahtjevne klizačke figure.

Mladić koji je snimio, David Fico, na svom blogu je napisao: “10 redovnica pojavilo se na klizalištu i počelo klizati. To je bilo zadivljujuće i čudno u isto vrijeme… Znate li što me je najviše dirnulo? Bile su tako radosne. Mogao sam osjetiti kako radost zrači iz njih. Uživale su u trenutku, u klizanju, u društvu i bile su jako lijepe!”

Sestra Marija koja vodi duhovne seminare za hokejaše i klizaže kaže kako joj njeno osobno bavljenje sportom pomaže u evangelizaciji.

Zanimljivosti

U informatičkoj tvrtci Nutzwerk iz Leipziga vrijedi strogo pravilo prema kojem u uredima nema cviljenja i žaljenja. Pesimisti, grintavci i cvilidrete imaju pravo na dva uzdaha nezadovoljstva. Omakne li im se treći, put prema burzi širom im je otvoren. Dobro raspoloženje ključno je za uspješno obavljanje posla.

Humor

Vračara će jednoj ženi: “Vidim u kartama da će vaš muž uskoro umrijeti…” “To znam”, odgovori žena, “a što kažu karte hoće li biti istrage?”.

Poslovice

S ciljem pred očima i najsporiji napreduju brže nego oni najbrži bez cilja! (Lessing)