Majka u Crkvi

• Vrednovati majčinstvo i majke u Crkvi polazeći od toga da one ponajprije svjedoče svojim životom, a zatim i svojim darovima i talentima.
  • Otkriti svoje darove i talente kako bi ih, sukladno uvjetima, mogle staviti u službu župne zajednice i Crkve tako da pritom ne štete vlastitoj obitelji.
  • Istražiti moguća konkretna djelovanja u crkvenoj zajednici (molitvene zajednice, karitativno djelovanje, misijsko poslanje, volontiranje, virtualna okupljanja poput Facebook skupine i portala www.zenavrsna.com itd.)
Veličina: 223.67 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Doprinos žene Crkvi i društvu
  • posvijestiti dostojanstvo i ulogu žene u Crkvi i u društvu;
  • poticati na odgovornost prema vlastitom životu i davanju pozitivnog primjera;
  • nastojati uvijek u Blaženoj Djevici Mariji tražiti uzor, model i pomoć..
Biblijska antropologija - odgovor vjere
  • posvijestiti naravnu istovjetnost i dostojanstvo muškarca i žene kao „slike Božje“,
  • naglasiti upućenost muškarca i žene na zajedništvo u ljubavi, te ulogu žene kao supruge, majke i odgojiteljice,
  • istaknuti prisutnost očinskog i majčinskog u Trojstvenom Bogu kao njihovom izvoru, a Mariju kao model i arhetip uzorne žene,
  • potaknuti žene na uočavanje i afirmiranje „genija žene“ u Crkvi i društvu..

Zaštitnik Venecije, sumnjivo lijepog grada, kako reče Thomas Mann bio je sv. Teodor dok mletački trgovci nisu 828. g. ukrali relikviju sv. Marka iz Aleksandrije.

Obavijest na jednoj srednjoj školi: “Umro je prosvjetni radnik. Obdukcijom će biti utvrđeno od čega je uopće i živio”.

Djeca dobivaju udarce koji pripadaju roditeljima. (Talijanska)