Svisvetska šetnja – razmišljanje pps

Svisvetska šetnja – razmišljanje pps

Sjećanje, sjeta, tuga i radost. Misli nam naviru dok prolazimo stazama posutim zlatnim lišćem. Čini se naši dragi što odavno ili skoro usnuše još su dragocjeniji.

Veličina: 3.31 MB
Ažurirano: 06. 12. 2017.

Živjeti svaki dan – pps

Živjeti svaki dan. Priča govori o čovjeku koji je krenuo na hodočašće kako bi susreo svetoga pustinjaka i zamolio ga za savjet kako proživjeti zadnji dan života…

Žličica – o pripravi za smrt pps

Jedna je starica zatražila da je pokopaju s malom žličicom u ruci. Objasnila je: “uvijek kad bih vidjela žličicu pored tanjura značilo je da stiže desert, pa želim da svi znaju kako mene upravo sada čeka ono najbolje.”

Najduže svjetsko hodočašće je u Santiago de Compostelu, svetište sv. Jakova apostola u Španjolskoj. “Francuski put” dužine 800 km hodočasnici prelaze pješice, na konjima ili biciklom. Ako se krene iz Pariza, putem koji se skupa sa još 3 ujedinjuje u “Francuski put” duljina hodočašća je čak 2 000 km.

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

S ciljem pred očima i najsporiji napreduju brže nego oni najbrži bez cilja! (Lessing)