Stručni skup za vjeroučitelje pripravnike i njihove mentore

Split, 8. listopada 2022.

Stručni skup za pripravnike koji su započeli stažiranje i njihove mentore održat će se 8. listopada 2022. (subota), u prostorijama KBF-a u Splitu s početkom u 10 sati. Tema stručnog skupa je: Stručno–metodička priprema za polaganje stručnog ispita. Program stručnog skupa za pripravnike 2022.

Ovaj stručni skup organizira Katehetski ured Splitsko-makarske nadbiskupije u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje – Podružnica Split te je obvezan za vjeroučitelje pripravnike i njihove mentore u sklopu njihova trajnog usavršavanja.

Vjeroučitelji pripravnici i njihovi mentori trebaju se prijaviti isključivo elektroničkim putem na: ettaedu.azoo.hr najkasnije do 7. listopada ove godine.

Grčka crkva štuje Klaudiju Prokulu, Pilatovu ženu, kao sveticu 27. listopada (sv. Prokla), a etiopska 19. srpnja (sv. Abrokla).

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Ljubav koja se održava darovima vječno je gladna. (Židovska poslovica)