Izlet vjeroučitelja

Tomislavgrad - Rama, 6. srpnja 2024.

Zajednički godišnji izlet vjeroučitelja u Tomislavgrad i Ramu održat će se 6. srpnja 2024. (subota)

Plan izleta:

• 7.00 h: polazak iz Splita (ispred Franjevačkog klerikata, Put iza Nove bolnice 10c)
  • 9.00 h: dolazak u Tomislavgrad – razgledavanje franjevačkog samostana i crkve, slobodno vrijeme
  • 10.00 h: polazak za Ramu
  • 12.00 h: Sv. misa
  • 13.00 h: zajednički ručak
  • 14.00 h: razgledavanje samostana, muzeja i ostalih znamenitosti Rame sa stručnim vodstvom, slobodno vrijeme
  • 16.00 h: povratak za Split
  • 17.00 h: dolazak u Split

Budući da izlet iziskuje veća financijska sredstva (prijevoz, ručak, ulaznice, vodič), svaki vjeroučitelj osobno treba participirati u iznosu od 15 eura.

Molimo sve zainteresirane vjeroučitelje da se prijave i uplate novac u Katehetski ured najkasnije do 3. srpnja (srijeda). Napominjemo da u slučaju odustajanja ne možemo vraćati uplaćeni novac, jedino u slučaju da se netko naknadno prijavi.

Jedan talenat teži oko 30 kg, a u novozavjetno vrijeme je postojao i dvostruki talenat koji je težio oko 60 kilograma.

Izgledate potišteno, velečasni. – zabrinuto će neki župljanin svom župniku. – Kako ne bi bio, sutra imam vizitaciju. – Što je vizitacija? – Posjet. Ali ne bilo kakav. Kako da vam objasnim? Posjet je kad Vam punac dođe u kuću, a vizitacija kad dođe punica.

Tko laže vas, lagat će i protiv vas. (Hrvatska poslovica)