Građa za vjeronaučnu olimpijadu

2020./2021.

Objavljujemo građu za natjecanje iz vjeronauka – Vjeronaučnu olimpijadu za školsku godinu 2020./2021.

Tema ovogodišnjeg natjecanja je BIBLIJA – PISANA BOŽJA RIJEČ.

Uputa za učenice/učenike i  mentorice/mentore:

Učenice/i osnovnih škola pripremaju se prema dijelu građe osnovna škola i Sveti Jeronim.

Učenice/i srednjih škola pripremaju se prema cijeloj građi; osnovna škola, srednja škola i Sveti Jeronim.

Dio građe od 43. do 60. str.  (Tko su proroci?) ne ulazi u školsku razinu natjecanja, te slijedom toga i pojmovi koji su iz tog dijela, a nalaze se u pojmovniku. Ovo vrijedi za osnovnu i srednju školu.

Vjeronaucna olimpijada 2021.

Biblijski tekstovi, pomoć u pripremi za natjecanje

Grčka crkva štuje Klaudiju Prokulu, Pilatovu ženu, kao sveticu 27. listopada (sv. Prokla), a etiopska 19. srpnja (sv. Abrokla).

Župnik je ispred kipa sv. Nikole pronašao pismo: “Dragi sv. Nikola daj mi 200 kuna.” U pismo je stavio 100 kuna i odnio dječaku koji je pismo napisao. Sutradan je pronašao poruku: “Hvala ti sv. Nikola, ali drugi put ne šalji preko župnika – pola je za poštarinu uzeo.”

Grubost je pokušaj slabog čovjeka da bude jak. (Matthew Casy)