Misijska narav i poslanje Crkve (ppt NR)

Veličina: 11.59 MB
Ažurirano: 04. 04. 2022.

Krštenici – lijepa meditativna prezentacija

Veoma lijepa meditativna prezentacija o kršćanskom životu, životu bez grijeha u slobodi djece Božje.

Savršeni župnik – prezentacija

Savršeni župnik propovijeda točno deset minuta.
Pritom oštro osuđuje sve grijehe, ali tako da se
nitko ne osjeća povrijeđenim…

Septimije Sever (193. – 211.) dopustio je ženama da se bore kao gladijatori. Na području Londona 1996. iskopani su ostaci 20-godišnje gladijatorice. Njezino ime ne znamo, niti odakle je bila, naravno ni u koliko je borbi sudjelovala ali predmeti pokopani s njom svjedoče o velikoj popularnosti.

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

Tko ni za što na svijetu nije sposoban, taj uvijek ismijava druge. (Madagaskarska poslovica)