Misijska narav i poslanje Crkve (ppt NR)

Veličina: 11.59 MB
Ažurirano: 04. 04. 2022.

Himan Duhu Svetomu – prezentacija za vjeronauk

Dođi Duše presveti, sa neba nas posjeti zrakom svoje milosti…
Himan Duhu Svetom popraćen simpatičnim sličicama.

Vatikan – prezentacija

Zaista lijepa prezentacija sa kvalitetnim fotografijama Vatikana.
Izvedbu prati "Ave Marija" stoga obvezatno uključite zvučnik.

Najveća crkva na svijetu je Notre-Dame de la Paix. Nalazi se u Yamoussoukrou na Obali Bjelokosti. Dovršena je godine 1989.

Vjeroučitelj pokušava objasniti djeci pojam ‘Božja providnost’. – “Zamislite da ljudi rade na crkvneom tornju i jedan padne a ništa mu se ne dogodi. Kako biste to nazvali?” – “Pa to je čista sreća.” – “A na primjer da sutradan opet isti čovjek padne i opet mu ništa ne bude.” – “To je slučajnost.” – “A što da isti čovjek padne s tornja i treći put i opet mu se ništa ne desi?” – “E pa to je već NAVIKA.”

Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri govori prije nego što sazna, odgovara prije negoli nešto shvati, odluči prije negoli provjeri, kudi prije nego što se u nešto uvjeri. (Arapska poslovica)