Uskrsnuće - pobjeda nad smrću (ppt MŠ)

Veličina: 2.12 MB
Ažurirano: 08. 04. 2021.

Na putu u Emaus – pps

Pripovijest o dvojici Isusovih učenika na putu u selo Emaus posložena u simpatičnu prezentaciju.

Posebno korisno za vjeronauk u trećem razredu osnovne škole.

Ukazanje Tomi apostolu – pps

Isusovo ukazanje Tomi apostolu popraćeno simpatičnim sličicama. Korisno za učenike nižih razreda.

- poslao fra Ivan Marić

Jeruzalem je, osim kršćanima i Židovima, svet grad i muslimanima jer se prema vjerovanju Muhamed popeo do Alaha na krilatom konju Al-Buray s izbočene stijene u Jeruzalemu. Danas je na tom mjestu osmerokutna Kupola na stijeni.

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)