Abraham – dječji pps

Abraham – dječji pps

Biblijska pripovijest o praocu vjere.
Korisno za vjeroučenike nižih razreda.

Veličina: 423 KB
Pregleda: 1943 Pregleda
Ažurirano: 07. 08. 2017.

Dobri otac – pps

Isusova prispodoba O dobrom ocu popraćena simpatičnim sličicama. Korisno za nastavu vjeronauka u drugom i u trećem razredu osnovne škole.

Pomoć je moja od Gospodina – pps ps 121

K brdima oči uzdižem.
odakle će mi doći pomoć?
Pomoć je moja od Gospodina
koji stvori nebo i zemlju.

Tamjan “raste” u Indiji i Južnoj Arabiji, a smirna u Somaliji i Etiopiji. Naime tamjan se dobije sušenjem bljedožute smole iz drva vrlo tanke kore koje raste u indiji i Južnoj Arabiji, a smirna (mira) se radi od smole grma koji raste u Somaliji i Etiopiji.

“Za one koji imaju djecu, a to ne znaju, imamo dječji vrtić u prizemlju.” “Župnik će održati oproštajnu propovijed nakon čega će zbor otpjevati “Radujte se narodi…” “U 17.30 učenici osmih razreda izvest će Hamleta. dragi župljani dođite vidjeti tu tragediju.”

Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri govori prije nego što sazna, odgovara prije negoli nešto shvati, odluči prije negoli provjeri, kudi prije nego što se u nešto uvjeri. (Arapska poslovica)