Isus je uskrsnuo – pps

Isus je uskrsnuo – pps

Kratka prezentacija o Isusovu uskrsnuću i ukazanjima nakon uskrsnuća. Korisno za učenike nižih razreda.

Veličina: 694.5 KB
Ažurirano: 06. 12. 2017.

Put svjetla – pps

Put svjetla – razmatranje o Isusovu uskrsnuću kroz 14 postaja.
Via lucis, put svjetla, pobožnost je nastala po uzoru na pobožnost križnoga puta. Moli se od Uskrsa do Duhova.

Na putu u Emaus – pps

Pripovijest o dvojici Isusovih učenika na putu u selo Emaus posložena u simpatičnu prezentaciju.

Posebno korisno za vjeronauk u trećem razredu osnovne škole.

“Mačak Oscar obilazi krevete u domu u kojem su smještene starije osobe koje boluju od Alzheimerove ili Parkinsonove bolesti i ponekad se zaustavi i sklupča pokraj kreveta. U vrlo velikom broju slučajeva, pacijent kraj čijeg se kreveta Oscar zaustavio umre tijekom nekoliko sljedećih sati” piše dr. David Dosa u New England Journal of Medicine. Mačak je u domu za starije i bolesne osobe na Rhode Islandu u SAD-u naslutio kraj zemaljskog života za 25 osoba u razdoblju od 2 godine. “Mnoge obitelji umrlih nalaze u tome utjehu. Ako nisu stigli u bolnicu, oni cijene što je netko bio uz njihove bližnje u posljednjim satima života.”

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Tko pobijedi strah taj je i tigru opasan protivnik. (Indijska)