Hrvatske katedrale – pps

Hrvatske katedrale – pps

Prezentacija sa slikama i popratnim tekstom o katedralama u Hrvatskoj. Korisno osobito u 6. razredu osnovne škole.

Veličina: 2.11 MB
Ažurirano: 05. 12. 2017.

Ako ti je stalo do Crkve - pps

Ako ti je stalo do Crkve ne raspredaj odveć o njoj i ne pitaj koliko je u njoj baštine vječnosti a koliko naplavina vremena, nego ti budi crkva da Sin Božji kad dođe nađe vjere na zemlji.

Prva Crkva - ponavljanje u pps

Ponavljanje gradiva iz vjeronauka posloženo u prezentaciju.
Učenje kroz igru: asocijacije, spajanje parova, prepoznavanje slika, nadopunjavanje rečenica…

Sv. Leonard Portomauricijski podigao je sredinom 18. stoljeća 572 križna puta u Italiji.

Vjeroučitelj pokušava objasniti djeci pojam ‘Božja providnost’. – “Zamislite da ljudi rade na crkvneom tornju i jedan padne a ništa mu se ne dogodi. Kako biste to nazvali?” – “Pa to je čista sreća.” – “A na primjer da sutradan opet isti čovjek padne i opet mu ništa ne bude.” – “To je slučajnost.” – “A što da isti čovjek padne s tornja i treći put i opet mu se ništa ne desi?” – “E pa to je već NAVIKA.”

S ciljem pred očima i najsporiji napreduju brže nego oni najbrži bez cilja! (Lessing)