Nađeni Bog (Josip Pupačić) – pps

Nađeni Bog (Josip Pupačić) – pps

Pjesma Josipa Pupačića posložena u prezentaciju.

Veličina: 725.5 KB
Ažurirano: 15. 11. 2017.

Postoji li Bog? – pps

Poučna priča o Božjoj opstojnosti.
– Da Bog postoji ne bi bilo patnje i boli. Ne mogu zamisliti Boga koji dopušta takve stvari.
– Da brijači postoje ne bi bilo neurednih ljudi na ulici.
– Brijači postoje samo što ljudi ne dolaze k njima.
– Bog postoji samo što ljudi ne dolaze k NJEMU!

Zaključivanje… – pps

Pogledaj prema gore i reci što vidiš. Astronomski, teološki, meteorološki… Ali što ti govori pogled u nebo?

Egipatski svećenici su osim faraona Amonovim sinom proglasili samo Aleksandra Velikog sina Filipa II i epirske princeze Olimpije. Aleksandar je jedini stranac koji je ikada nosio ovaj naslov, a inače je za vrijeme svojih pohoda u Egiptu dočekan kao osloboditelj.

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

Vreća škrtca nema vrha, a vreća rasipnika nema dna. (Rumunjska poslovica)