Propovijed u zatvoru

Propovijed u zatvoru

Kratka poučna prezentacija o životnom izboru i slobodi koju nam je Bog dao kao dar i odgovornost.

Veličina: 635 KB
Ažurirano: 13. 11. 2017.

Oglas razmišljanje – pps

Traže se ljudi koji rade, a ne prigovaraju; koji stvaraju a ne pričaju prazne priče; koji kažu “može se”, a ne “to je nemoguće”… koji raspršuju tamu paleći barem jedno svjetlo dobra, a ne oni koji troše život proklinjući tamu.

Kuća mira – pps

– Dječak neki vidio je sliku koja je nosila naslov “Kuća mira”. Kako na vratima nije vidio kvaku pitao se kako ući…

Najmonumentalnija islamska građevina na Zapadu je Velika džamija (Mezquita) u Cordobi u Španjolskoj. Premda skromne vanjštine dojmljiv je sklad oblika “šume” od 856 stupova ispod dvostrukih polukružnih i potkovastih lukova.

Zar ne želite da odslužim Misu za Vašeg pokojnog muža? – upita župnik udovicu nakon pokopa. – Mislim da mu nije potrebna. Ako je u nebu ne treba mu, a ako je u paklu ne može mu pomoći. – A ako je u čistilištu onda mu je dobro jer se već kod kuće navikao. – dometnu župnik.

Tko laže vas, lagat će i protiv vas. (Hrvatska poslovica)