O životu nakon smrti (ppt)

O životu nakon smrti (ppt)

Prezentacija koja prati pripremu O životu nakon smrti za učenike sedmih razreda.

Veličina: 34.23 MB
Ažurirano: 22. 05. 2020.

Posljednji sud i uskrsnuće tijela (ppt JS)

Prezentacija koja prati pripremu Posljednji sud i uskrsnuće tijela za sedmi razred osnovne škole.

U Egiptu su mačke bile smatrane svetim životinjama, a kazna za njihovo ubojstvo bila je smrt. Ako bi u nekoj kući mačka uginula prirodnom smrću, svi članovi obitelji morali su ući u punu korotu, kao da je umro neki njihov bliski rođak.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Hrabrost je strah koji je izgovorio molitvu. (Anoniman)