Posljednji sud i uskrsnuće tijela (ppt JS)

Posljednji sud i uskrsnuće tijela (ppt JS)

Prezentacija koja prati pripremu Posljednji sud i uskrsnuće tijela za sedmi razred osnovne škole.

Veličina: 883.8 KB
Ažurirano: 21. 05. 2020.

Utjecaj hašiša na ljudski mozak - pps o ovisnosti

Hašiš dovodi do nekontroliranog prosljeđivanja besmislenih informacija u mozgu, smanjuje sposobnost razmišljanja i sjećanja, dovodi do bezvoljnosti, labilnosti, dezorjentiranosti.

Dekalog - igra Udari krticu

Ponavljanje cjeline - Dekalog

Igra Udari krticu (izradila: Rosanda Lovrić)

Prema Dioklecijanovom ediktu o cijenama iz 301. (ulomci pronađeni u Aphrodisiasu u Turskoj) učitelj u osnovnoj školi imao je mjesečnu plaću po dječaku jednaku plaći zidara, stolara, tesara, kovača, pekara, vapnara, polagača kamenih pločnika, kolara, graditelja riječnih brodova, štukatera dnevno s prehranom.

Vojni časnik pita župnika: “Koliko bi vojnika moglo prespavat u crkvi?” – “Za vojnike ne znam, ali dok ja propovijedam, spava oko 5 stotina” – odgovori župnik.

Grubost je pokušaj slabog čovjeka da bude jak. (Matthew Casy)