Djeca radnici - fotografije ropstva u 21. stoljeću pps

Djeca radnici - fotografije ropstva u 21. stoljeću pps

Potresna prezentacija o djeci koja su prisiljena raditi da bi preživjela. Djeca bez identiteta, bez prava, djeca bez djetinjstva.

Veličina: 4.82 MB
Ažurirano: 11. 09. 2019.

Euharistija - ppt

Prezentacija koja prati pripremu Euharistija za 6. razred.

Liturgijsko ruho i posuđe

Prezentacija “Liturgijsko ruho i posuđe” za vjeronauk u šestom razredu. Osim prikaza liturgijskog ruha i posuđa prezentacija sadrži edukativne igre za vjeronauk: spajanje parova, otkrivanje slika, asocijacija, nadopunjavanje rečenica.

Osim osuđenih kriminalaca, ratnih zarobljenika i robova, postojali su i profesionalni gladijatori – slobodni ljudi koji su se dobrovoljno javljali za borbu. Čak je i car Commodus sudjelovao u više borbi u areni, a zanimljivo je da je umro tako što ga je atletičar Narcissus zadavio u svlačionici. ,

Izgledate potišteno, velečasni. – zabrinuto će neki župljanin svom župniku. – Kako ne bi bio, sutra imam vizitaciju. – Što je vizitacija? – Posjet. Ali ne bilo kakav. Kako da vam objasnim? Posjet je kad Vam punac dođe u kuću, a vizitacija kad dođe punica.

Slušaj druge ili će te vlastiti jezik učiniti gluhim. (Indijska)