Muha i med – pps

Muha i med – pps

Poučna priča posložena u prezentaciju.
“Više se muha uhvati na žlicu meda nego na sto litara octa.”

Veličina: 342.5 KB
Ažurirano: 15. 09. 2017.

Nitko nije došao natrag – pps

Nitko nije došao natrag – pps poučna priča o zagrobnom životu

Dvije ribe zaplivaše morem. Jedna reče: vidiš onoga slasnog crva? On je privezan za udicu koju drži čovjek. Kad je povuče završiti će tavi. Druga odgovori: ne vjerujem u takve bajke jer nitko nije došao natrag da nam to ispriča… Isto tako ni iz pakla nitko nije došao natrag ali mi znamo da pakao postoji.

Tri stabla – pps

Poučna priča s porukom da se ne obeshrabrimo u životu. Bog će ispuniti naše snove, ali ne uvijek na način na koji mi to želimo.

Martin Luther izvjesio je 31. listopada 1517. na vrata katedrale u Wittinbergu 95 teza o oprostima, dogmama i uređenju crkve. Zanimljivo je da ovaj događaj u svojim djelima ne spominje ni jednom jedinom riječju.

Liječnik: “Morat ćete hitno na operaciju, sluh vam je strašno oslabio.” Župnik: “Molim vas odgodite za 3 mjeseca dok orguljašica ode u mirovinu.”

Grubost je pokušaj slabog čovjeka da bude jak. (Matthew Casy)