Propovijed razbojnicima – pps

Propovijed razbojnicima – pps

Prezentacija koja na duhovit način oslikava poteškoće svećeničkog zvanja. Budite lukavi kao zmije, a bezazleni kao golubovi – kako Biblija kaže.

Veličina: 545.5 KB
Ažurirano: 17. 08. 2017.

Joshua Bell – priča o pravim vrijednostima

Istinita priča o inkognito nastupu Joshue Bella, jednog od najvećih glazbenika svijeta, u metro stanici. Nastup je organizirao Washington Post u svrhu istraživanja o percepciji, ukusu i ljudskim prioritetima.

Božje uho – pps

Zanimljiva poučna priča o diskriminaciji posložena u pps.

U Finskom glavnom gradu u središtu stambene četvrti sagrađena je crkva u stijeni. Izvana se vidi samo rotonda opasana ravnim isklesanim stijenama nadsvođena kupolom od bakra i stakla. U visinu se uzdiže do 12 metara.

“Velečasni, mogu li spasiti dušu ako za crkvu dam 10 000 kuna?” – pita škrtac na umoru. “Nisam siguran, ali ja bih na Vašem mjestu pokušao.”

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)