Prispodoba o Dobrom ocu – pps

Prispodoba o Dobrom ocu – pps

Isusova prispodoba o Dobrom ocu popraćena simpatičnim sličicama.

Veličina: 479.5 KB
Ažurirano: 08. 08. 2017.

Milosrdni Samaritanac – Isusova prispodoba pps

Isusova prispodoba o milosrdnom Samaritancu. Korisno za vjeroučenike nižih razreda osnovne škole.

David i Golijat – dvoboj

Kratka lijepa prezentacija o dvoboju Davida i Golijata. Korisno za učenike petih razreda.

Tamjan “raste” u Indiji i Južnoj Arabiji, a smirna u Somaliji i Etiopiji. Naime tamjan se dobije sušenjem bljedožute smole iz drva vrlo tanke kore koje raste u indiji i Južnoj Arabiji, a smirna (mira) se radi od smole grma koji raste u Somaliji i Etiopiji.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

S ciljem pred očima i najsporiji napreduju brže nego oni najbrži bez cilja! (Lessing)