Uslišio te Gospodin u dan nevolje – pps ps 20

Uslišio te Gospodin u dan nevolje – pps ps 20

Uslišio te Gospodin u dan nevolje, štitilo te ime Boga Jakovljeva. Psalam 20.

Veličina: 604.5 KB
Ažurirano: 08. 08. 2017.

Idi ti umjesto mene – prezentacija o molitvi

Kratka poučna priča o molitvi i osobnoj odgovornosti.

Jedan je čovjek imao običaj nedjeljom reći svojoj ženi: “idi ti u crkvu pa se moli i za mene i za sebe.”
Jedne noći je usnuo kako se sa svojom ženom našao pred rajskim vratima i začuo glas…

Dvije oporuke – pps o molitvi

Priča o čudnoj oporuci jednog bogataša koja nas kršćane poučava kako trebamo redovito sudjelovati na svetoj Misi.

Prelijepa Sagrada Familia (Sv. Obitelj) crkva koju je u Barceloni projektirao Antonio Gaudi gradi se od 1882. godine i još uvijek nije dovršena. Zanimljivo je da to nije crkva koja se najduže gradi u povijesti; npr. katedrala u Antwerpenu u Belgiji građena je 269 godina.

Perica došao u goste kod prijatelja. Iznenadio se kad su svi okupljeni oko stola počeli jesti bez molitve. Perica upita: Zar se vi ne molite prije jela? – Ne, mama dobro kuha. odgovori ovaj

Ljubav koja se održava darovima vječno je gladna. (Židovska poslovica)