Misli – Phila Bosmansa – pps

Misli – Phila Bosmansa – pps

Budi kao dijete: jednostavan, spontan, radostan.
Nemoj biti bure puno problema. I ti si kadar smijati se.
Otvori se kao što se cvijet otvara suncu. Pokušaj svaki dan iznova voljeti ljude oko sebe. Pokušaj u tišini vidati rane ljudima koji plaču…

Veličina: 1.15 MB
Ažurirano: 23. 11. 2017.

Molila sam Boga da mi da… – pps

Molila sam Boga da mi oduzme oholost.
Gospodin reče: Ne! Nije na meni da je uklonim
nego je na tebi da je se odrekneš.

Misli Ziada Abdelnoura – pps

Zdrav razum nije dar, već kazna jer moraš izići na kraj sa svima koji ga nemaju.
Kada bi svi poštovali pravila, ništa se nikad ne bi promijenilo.
Istinski bogat čovjek je onaj čija djeca trče u zagrljaj i kada su mu ruke prazne.
Nemoj razmišljati izvan okvira. Razmišljaj kao da okviri ne postoje. Život je kao lift. Dok se penješ, ponekad moraš pustiti neke ljude da izađu.

Kumba Mela, indijski vjerski festival koji traje mjesec dana, najveće je okupljalište ljudi koji svijet poznaje.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Dobar slikar ne daje ime svojoj slici, loš mora. (Poljska)