Misli Ivana Bosca odgojitelja mladeži – pps

Misli Ivana Bosca odgojitelja mladeži – pps

Mladi lako zaboravljaju kazne roditelja, ali prilično teško kazne odgojitelja.
Oprostiti znači zaboraviti zauvijek. Ako želite kod svojih učenika mnogo postići, nemojte nikad pokazati da vas je netko uvrijedio.
Da bi opomena donijela plod, nikad se ne smije davati pred drugima.

Veličina: 450.5 KB
Ažurirano: 16. 11. 2017.

Odmori dušu 37 – pps prezentacija

Danas ljudi znaju cijenu svemu, a vrijednost ničemu.

Kada počnemo voljeti sebe, počnu se događati čuda.

Sve što ste ikad priželjkivali nalazi se na drugoj strani straha.

Veličina čovjeka se krije u njegovoj sposobnosti da se uspješno suoči s razočarenjem i da iz njega izađe obogaćen, a ne osiromašen.

I druge mudre misli posložene u lijepu prezentaciju.

Poučavaj me dijete – pps

Dijete poučavaj me u svemu. Ti znaš kako vjetar pjeva u krilima ptica i kako za svakim pogledom ostaje trag.
Ti znaš kako svaki tren dobrote širi život zemlje za po jednu prisnost. Uključite zvučnike.

priredio fra Ivan Marić

Aja Sofija u Istambulu stoljećima je bila najveća kršćanska crkva na svijetu. Sagrađena je u 6. st., a godine 1453. je pretvorena u džamiju kojoj su dograđena 4 minareta.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Djeca dobivaju udarce koji pripadaju roditeljima. (Talijanska)