Dobra djela – pps

Dobra djela – pps

Jednom je čovjek na mostu u San Franciscu platio mostarinu za sebe i za vozača koji je vozio iza njega iako ga nije poznavao. Ovaj je učinio to isto i tako je nastavljen lanac dobrote.
poslao fra Ivan Marić

Veličina: 763.5 KB
Ažurirano: 08. 11. 2017.

Dekalog prijateljstva – pps

Deset zapovijedi prijateljstva.
” Ako te tvoj prijatelj ne potraži potraži ti njega!
Ne zaboravljaj obveze, a zaboravljaj uvrede!”

Upitnik – pps Bruno Ferrero

Bio jednom jedan upitnik. Bio je vrlo drag i kao i svi upitnici zračio je oštroumnošću. No posljednjih je dana bio tjeskoban jer su se svi obraćali njegovu ljutom neprijatelju uskličniku i stalno s vikali: naprijed!, Stani!, Kreći!, Makni se!

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

“Jesi li čuo, izabran je novi papa?” “Da, ali opet katolik.”

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)