Categories

Izradili smo, preradili, preveli, prikupili 820 prezentacija za razmišljanje, pouku, vjeronauk, ohrabrenje, opuštanje, slobodno vrijeme…

Svjedok počinje izlaziti 1995. godine kao periodično glasilo Javnog vjerničkog društva svjetovnih vjeroučitelja Splitsko-makarske nadbiskupije. Od 2001. godine objavljuje se kao Godišnjak Katehetskog ureda. Dijeli se besplatno svim vjeroučiteljima Splitske metropolije, školama i župnim uredima na području Splitsko-makarske nadbiskupije, te svim Katehetskim uredima i visokim crkvenim učilištima u Republici Hrvatskoj. A svim zainteresiranim čitateljima, osobito vjeroučiteljima iz drugih nad/biskupija, na ovim stranicama nudimo mogućnost preuzimanja Svjedoka u pdf formatu.

Vježbe za vjeronauk “pogodi tko sam” - korisno posebno za ponavljanje i sistematizaciju gradiva iz vjeronauka

Godinama skupljamo poučne priče s raznih strana za obogaćivanje nastave Katoličkoga vjeronauka. Prikupili smo poticajne priče za razmišljanje o bitnim i manje bitnim životnim pitanjima, priče koje oplemenjuju, odgajaju, podižu svijest o ljudskom dostojanstvu i toleranciji, ekološku svijest, ljubav prema bratu čovjeku, životinjama i svim stvorenjima Božjim a nadasve prema samom Bogu Stvoritelju.

Tek desetak priča inspiriranih Biblijom i životnim pitanjima napisano je za potrebe ovih stranica, ostale su preuzete iz knjiga ili s raznih internetskih stranica i portala.

U Dioklecijanovo vrijeme učitelji različitih područja imali su bitno različite plaće. Učitelj u osnovnoj školi bio je plaćen 50 denara mjesečno po dječaku, učitelj aritmetike i učitelj stenografije 75, učitelj rukopisa ili paleografije 40, književnosti ili pak geometrije 200 denara, a najbolje je plaćen bio učitelj govorništva sa 250 denara.

Poslije sprovoda svi dolaze ožalošćenom udovcu. Samo što su sjeli počne strašno nevrijeme s grmljavinom. Udovac s dubokim uzdahom reče: ‘Evo, upravo je stigla gore.’

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)