Categories

Izradili smo, preradili, preveli, prikupili 820 prezentacija za razmišljanje, pouku, vjeronauk, ohrabrenje, opuštanje, slobodno vrijeme…

Svjedok počinje izlaziti 1995. godine kao periodično glasilo Javnog vjerničkog društva svjetovnih vjeroučitelja Splitsko-makarske nadbiskupije. Od 2001. godine objavljuje se kao Godišnjak Katehetskog ureda. Dijeli se besplatno svim vjeroučiteljima Splitske metropolije, školama i župnim uredima na području Splitsko-makarske nadbiskupije, te svim Katehetskim uredima i visokim crkvenim učilištima u Republici Hrvatskoj. A svim zainteresiranim čitateljima, osobito vjeroučiteljima iz drugih nad/biskupija, na ovim stranicama nudimo mogućnost preuzimanja Svjedoka u pdf formatu.

Vježbe za vjeronauk “pogodi tko sam” - korisno posebno za ponavljanje i sistematizaciju gradiva iz vjeronauka

Godinama skupljamo poučne priče s raznih strana za obogaćivanje nastave Katoličkoga vjeronauka. Prikupili smo poticajne priče za razmišljanje o bitnim i manje bitnim životnim pitanjima, priče koje oplemenjuju, odgajaju, podižu svijest o ljudskom dostojanstvu i toleranciji, ekološku svijest, ljubav prema bratu čovjeku, životinjama i svim stvorenjima Božjim a nadasve prema samom Bogu Stvoritelju.

Tek desetak priča inspiriranih Biblijom i životnim pitanjima napisano je za potrebe ovih stranica, ostale su preuzete iz knjiga ili s raznih internetskih stranica i portala.

Na jugoistoku Rumunjske postoji ikona Rasplakane Gospe za koju se vjeruje da je 1699. godine plakala 26 dana. Ikoni se pripisuje čudesno ozdravljenje od sljepoće stoga joj na blagdan Velike Gospe hrle tisuće hodočasnika.

- Perice, što ste danas radili u školi? – Pa, na kemiji smo učili o eksplozivnim elementima. – A šta ćete sutra raditi u školi? – U kojoj školi?!?

Tko laže vas, lagat će i protiv vas. (Hrvatska poslovica)