Međuškolska vjeronaučna olimpijada 2017.

8. veljače 2017.

Međuškolska natjecanja iz vjeronauka za osnovnu školu u Splitsko-makarskoj nadbiskupiji održana su 8. veljače 2017. godine u sedam osnovnih škola. Tema natjecanja bila je: Misijska djelatnost Crkve.

Na natjecanju su sudjelovale 44 ekipe od četiri učenika. Svaki je učenik samostalno rješavao pisani test kojim je mogao osvojiti 100 bodova, tako da je ekipa mogla ostvariti maksimalno 400 bodova.

Najveći broj bodova – 370 – osvojila je ekipa OŠ Sućidar iz Splita koju je pripremao don Ivan Čotić. Drugo mjesto osvojila je ekipa OŠ Zmijavci iz Zmijavaca pod vodstvom Andrijane Bagarić s 321 bodom, a na trećem mjestu je ekipa OŠ Trilj iz Trilja koju je pripremala Vesna Tadić s 319 osvojenih bodova.

Na srednjoškolskom natjecanju, održanom u Nadbiskupijskoj klasičnoj gimnaziji "Don Frane Bulić" u Splitu, sudjelovalo je 19 ekipa. Najuspješnija je bila ekipa III. gimnazije iz Splita s osvojenih 393 boda koju je pripremala Ana Gelo. Drugo mjesto osvojila je Nadbiskupijska klasična gimnazija „Don Frane Bulić“ iz Splita s 332 boda pod vodstvom don Mate Brečića, a treće mjesto Srednja škola Ivana Lucića iz Trogira s 302 boda pod vodstvom Anite Vuletin.

Na nadbiskupijskom natjecanju, koje će se održati 2. ožujka (četvrtak) u 10 sati u OŠ Bijaći – Kaštel Novi, sudjelovat će 20 ekipa iz osnovnih škola i 10 najuspješnijih ekipa iz srednjih škola.

R e z u l t a t i:

SPLIT – ZAPAD

SPLIT – ISTOK

TROGIR – KAŠTELA – SOLIN

CETINSKI DEKANAT

IMOTSKI DEKANAT

MAKARSKA – OMIŠ

METKOVIĆ – PLOČE – VRGORAC

SREDNJA ŠKOLA

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Stvori Bog muškarca. Pogleda ga i reče: *“Lijepo si ispao. Zadovoljan sam.” *A onda stvori ženu. *Pogleda je pomno i reče: *“E, ti ćeš se morati šminkati.”

Kada je ljubav mršava, mane su debele. (Engleska)